Loteria Română a anunțat, marți, un câștig record la concursul Pronosport. Norocosul este un tulcean care s-a ales cu suma de 84.847 de lei. Loteria oferă, pe Facebook, mai multe detalii despre biletul celui care a urcat acum în topul câștigătorilor.

„CÂŞTIG RECORD LA PRONOSPORT!

Pasiunea pentru fotbal, încrederea în propria intuiţie şi, desigur, norocul, l-au adus, în această saptama, pe un jucător, pe primul loc, în topul câştigătorilor la Pronosport.

Biletul norocos a fost jucat pentru Concursul Pronosport din data de 24.02.2019, la agenţia 36-001 din Tulcea şi a fost completat, în varianta 25%, cu 7 duble în zona A, 8 duble în zona B şi 5 duble în zona C. Pe lângă premiul de categoria I în valoare de 76.300,65 lei, pronosportistul a obţinut şi 8 câştiguri de categoria a II-a precum şi 29 de câştiguri de categoria a III-a, suma totală câştigată fiind de 84.847,87 lei.

Felicitări câştigătorului!”

Articolul precedentFermierii vor depune la APIA o singură cerere de plată
Articolul următorDouă finaliste din Tulcea pentru Gala Națională a Excelenței în Asistență Socială 2019!