Șoferii indisciplinați, în vizorul polițiștilor
4 aug. 2021, 16:42
Actualizat: 4 aug. 2021, 16:42

Șoferii indisciplinați, în vizorul polițiștilor
Articol scris de Scris de Realitatea de Tulcea
Amenzi de peste 16.000 de lei
Polițiștii tulceni au efectuat pe 4 august două acțiuni în zona intersecției peco-la intrare în municipiu (dinspre Constanța), privind respectarea normelor de acordare prioritate vehiculelor care au acest drept și efectuarea regulamentară a manevrelor de depășire.
În cadrul acțiunilor, au fost aplicate 36 de sancțiuni contravenționale, din care 20 au fost aplicate pentru nerespectarea marcajului rutier de direcționare, 3 sancțiuni pentru lipsa centurii de siguranță, 2 sancțiuni pentru lipsa documentelor și 11 sancțiuni pentru depășirea coloanelor de autovehicule (care se aflau în așteptare la semafor).
Au fost date amenzi în valoare de 16.375 de lei.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











