Tulcean mort în urma unui accident naval

Tulcean mort în urma unui accident naval
A fost întocmit dosar de cercetare penală
Polițiștii Biroului Județean de Poliție Transporturi Tulcea au fost sesizați luni, 21 martie, cu privire la faptul că o persoană a căzut în fluviul Dunărea.
Potrivit polițiștilor un bărbat în vârstă de 60 de ani, din Tulcea, în timp ce conducea o ambarcațiune pe brațul Sulina, din cauza valurilor a lovit o geamandură.
În urma impactului, un pasager, un bărbat în vârstă de 65 de ani, din Tulcea, a căzut în apele Dunării. Acesta a fost scos din apă și dus la mal de către conducătorul ambarcațiunii și celălalt pasager. A fost resuscitat de către un echipaj medical, însă nu a răspuns manevrelor de resuscitate, fiind declarat decesul.
Conducătorul ambarcațiunii deținea certificat de conducător ambarcațiune de agrement și nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.
A fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ,,ucidere din culpă”.
Foto Arhivă
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










