Percheziții la Constanța. Persoane arestate pentru trafic cu substanțe psihoactive

Percheziții la Constanța. Persoane arestate pentru trafic cu substanțe psihoactive
Doi bărbați au fost arestați preventiv pentru trafic ilicit cu substanțe cu proprietăți psihoactive.
Doi bărbați au fost arestați preventiv pentru trafic ilicit de substanțe cu proprietăți psihoactive.
La data de 20 iunie a.c., polițiștii BCCO Constanța - Serviciul de Combatere a Criminalității Organizate Tulcea, împreună cu procurori D.I.I.C.O.T. – B.T. Tulcea, au efectuat două percheziții la doi bărbați, de 36 și 41 de ani, din Constanța. Persoanele ar fi distribuit, în perioada 2018 – 2020, substanțe noi cu proprietăți psihoactive către tineri și adolescenți, în municipiul Tulcea.
În urma perchezițiilor, au fost ridicate aproximativ 45 de pliculețe autosigilante, ce conțineau fragmente vegetale de culoare verde-olive, două cântare de precizie și patru telefoane mobile. De asemenea, au mai fost indisponibilizate 1.340 de țigarete, despre care există suspiciunea că ar proveni din contrabandă, un autoturism de lux, precum și alte bunuri, în vederea continuării cercetărilor.
În aceeași zi, față de persoanele în cauză a fost dispusă măsura preventivă a reținerii. Ieri, 21 iunie , cei doi au fost prezentați Tribunalului Tulcea, care a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile.
La activități au participat și polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Constanța.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














