La sfârşitul săptămânii trecute, delegaţia Nippon Budo Sport Tulcea a participat la Cupa Moldovei, ediţia a II-a cu un lot format din 31 de sportivi din Tulcea, Isaccea, Niculiţel, Macin , Jijila, Somova şi Sulina după cum urmează :

PĂNUŢĂ ALBERT – TULCEA
MOROIANU PAULA ŞTEFANIA – TULCEA
COVRIG DELIA ANDREEA – TULCEA
TUIDEA CĂTĂLIN – TULCEA
IONIŢĂ CRISTIAN – TULCEA
ARTIMOV RĂZVAN – TULCEA
ANDREI ALESIA – TULCEA
RĂDULESCU LUCIAN DAVID – TULCEA
TOMA DEEA ALEXANDRA – TULCEA
DĂLCĂRAN ALEXANDRU NICOLAE – TULCEA
SAUCA FLORENTINA DANIELA – TULCEA
ZAHARENCU TIBERIU – TULCEA
PĂTRAŞCU LUCIAN CRISTIAN – TULCEA
MIHALCENCU MATEI – TULCEA
PETRICAN CRISTIAN – TULCEA
UNGUREANU CODRIN ŞTEFAN – TULCEA
UNCU VLAD CONSTANTIN – TULCEA
DRĂGAN MIHAI – TULCEA
NASTASI ANDREEA TEODORA – SOMOVA
NASTASI PETRIŞOR MARIAN – SOMOVA
CHIRILĂ NURIA ANDREEA – NICULIŢEL
IORDACHE COSMIN – NICULIŢEL
COMANICI GEORGE ISACCEA
VIORICA THEODOR – ISACCEA
COMANICI FLORINA RALUCA – JIJILA
OGLAN ANDRE MARIAN – MACIN
CHERIM SELMA – MACIN
CHIRACU ANDREI CRISTIAN – MACIN
SERBENCU ADINA – SULINA
SMOLEI ALEXANDRU – SULINA
HARITON ALEXANDRU – SULINA

Antrenori şi arbitrii : Pănuţă Nicolaie – Tulcea, Praz Laurenţiu – Sulina,
Roman Robert – Tulcea, Drăgan Andreea – Isaccea, Chiracu Ion – Măcin,
Calcan Cristian – Babadag şi Vasile Georgiana – Jijila.

La acest eveniment au participat 540 de sportivi din 26 de cluburi, 11 judeţe şi din republica Moldova, sportivi de la Nippon Budo Sport au obţinut 12 medalii de aur, 9 medalii de argint, şi 11 medalii de bronz.

REZULTATE OBŢINUTE :

LOC 1, MEDALII DE AUR :
PROBA DE KUMITE

PĂNUŢĂ ALBERT : CATEG. 10-11 ANI BĂIEŢI – 30 KG.
DRĂGAN MIHAI: CATEG. 14-15 ANI BĂIEŢI – 55 KG.4.
RĂDULESCU LUCIAN DAVID: CATEG. 16-17 ANI – 70 KG.
MOROIANU PAULA ŞTEFĂNIA : CATEG. – 9 ANI FETE – 30 KG.
MILITARU ADRIAN : CATEG. 14-15 ANI BĂIEŢI – 60 KG
COVRIG DELIA ANDREEA : CATEG. 10-11 ANI FETE – 40 KG
UNCU VLAD CONSTANTIN : CATEG. 12-13 ANI + 60 KG
ARTIMOV RĂZVAN : CATEG. 10-11 ANI – 35 KG
SMOLEI ALEXANDRU MARIAN: CATEG. 16-17 ANI – 65 24.
NASTASI PETRIŞOR MARIAN : CATEG. – 10 ANI – 40 KG
ZAHARENCU TIBERIU : CATEG. -10 ANI +45 KG

PROBA DE KATA
PATRASCU LUCIAN LOCUL 1 – CATEG. – 10 ANI MIXT AVANSAŢI

LOC 2, MEDALII DE ARGINT
PROBA DE KUMITE

TOMA DEEA ALEXANDRA : CATEG. 10-11 ANI FETE + 40 KG
TUIDEA CĂTĂLIN : CATEG. 12-13 1NI + 60 KG.
UNGUREANU CODRIN ŞTEFAN : CATEG. – 10 ANI – 35 KG
PATRASCU LUCIAN CRISTIAN : CATEG. – 10 ANI – 40 KG
OGLAN ANDREI MARIAN :CATEG. 10-11 ANI – 50 KG
HARITON ALEXANDRU : CATEG. – 10 ANI – 35 KG
CHIRILĂ NURIA ANDREEA : CATEG. – 10 ANI +40 KG
COMANICI FLORINA RALUCA : CATEG 10 – 11 ANI, – 40 KG FETE;

PROBA DE KATA
TOMA DEEA ALEXANDRA LOCUL 2 – 13 ANI FETE AVANSAŢI

LOC 3 , MEDALII DE BRONZ
PROBA DE KUMITE

MIHALCENCU MATEI : CATEGORIA 12-13 ANI BĂIEŢI – 50 KG
PETRICAN CRISTIAN : CATEG. – 8 ANI – 30 KG.
ANDREI ALESIA : CATEG. – 8 ANI FETE – 25 KG
DALCARAN ALEXANDRU : CATEG. – 8 ANI – 25 KG.
IONIŢĂ CRISTIAN : CATEG. – 9 ANI – 45 KG
SERBENCU ADINA VALENTINA: CATEG. 14-15 ANI FETE + 55 KG
NASTASI ANDREEA TEODORA : CATEG. 10-11 ANI FETE + 40 KG
IORDACHE COSMIN :CATEG. – 10 ANI – 45 KG

PROBA DE KATA
COVRIG DELIA ANDREEA : SUB 13 ANI FETE 8-7 KYU
HARITON ALEXANDRU : SUB 13 ANI BĂIEŢI 8-7- KYU
DRĂGAN MIHAI : SUB 16 ANI BĂIEŢI AVANSAŢI