Accident mortal. Pieton spulberat de un șofer băut

Accident mortal. Pieton spulberat de un șofer băut
Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost lovit de un autoturism în localitatea Slava Cercheză, județul Tulcea.
Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost lovit de un autoturism în localitatea Slava Cercheză, județul Tulcea.
Un bărbat, în vârstă de 40 de ani, din Constanța, în timp ce conducea un auto din direcția intersecției 2 Cantoane către Slava Cercheză, ar fi acroșat un bărbat, de 40 de ani, din localitatea Ciucurova, care circula pe partea carosabilă.
În urma accidentului a rezultat decesul pietonului.
Conducătorul auto poseda permis de conducere corespunzător, iar în urma testării cu aparatul etilotest, acesta a indicat valoarea de 0,37 mg/litru alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice și ucidere din culpă.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 09:22 - Elevii şi preşcolarii intră în vacanţa de primăvară
- 08:44 - Atenționare de călătorie în Ungaria. Ce transmite MAE și cine sunt cei vizați
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











