FOTO Accident grav din cauza unei depășiri periculoase. Două victime

Două persoane au ajuns la spital în stare gravă în urma unui accident petrecut marți dimineața pe DN22, județul Tulcea.
Două persoane au ajuns la spital în stare gravă în urma unui accident petrecut marți dimineața pe DN22, județul Tulcea.
Din primele verificări a reieșit că, un barbat, in timp ce conducea un auto din direcția Măcin către Tulcea, ar fi efectuat manevra de depășire a unor alte autoturisme care rulau în același sens de deplasare, si aflandu-se pe sensul opus de mers, a intrat în coliziune frontală cu un alt auto care circula regulamentar, condus de o femeie de 34 de ani din localitatea Turcoaia.
În urma impactului o persoană a rămas încarcerată. Bărbatul a fost extras de către echipajul de descarcerare și transportat în comă la spital.
Și o femeie, cu multiple traumatisme,a fost preluată și transportată spital de un echipajSAJ.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală.
.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











