VIDEO Misiune de salvare mai puțin obișnuită a pompierilor tulceni

VIDEO Misiune de salvare mai puțin obișnuită a pompierilor tulceni
Un apel prin 112 venit miercuri dimineața la Detașamentul de Pompieri Tulcea, anunța faptul că pe lacul Ciuperca se află un cățel în apă.
Un apel prin 112 venit miercuri dimineața la Detașamentul de Pompieri Tulcea, anunța faptul că pe lacul Ciuperca se află un cățel în apă.
În scurt timp a fost mobilizat un echipaj format din 3 subofițeri cu o autospecială de transport și o barcă pneumatică ce a ajuns la fața locului iar în mai puțin de 10 minute de la primirea apelului cățelușa a fost salvată, transmite ISU Tulcea
Aceasta se afla sub malul din beton al lacului, loc unde a găsit câteva pietre pe care stătea însă, fiind foarte obosită și speriată nu a mai putut înota către zona de plajă pentru a ieși.
După ce a fost scoasă din apă de către salvatorii tulceni, aceasta nu a fugit imediat deși era speriată. Le-a mulțumit pompierilor militari lăsând-o să o mângâie.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











