Actualitate· 1 min citire

VIDEO Festivalul Borşului Lipovenesc, în weekend, la Jurilovca

24 aug. 2022, 17:00
Actualizat: 24 aug. 2022, 17:00

40.000 de porții gratuite de borș de pește îi așteaptă pe turişti la Festivalul Forșului lipovenesc, ce are loc, pe 27 și 29 august  la Jurilovca, județul Tulcea.

40.000 de porții gratuite de borș de pește îi așteaptă pe turişti la Festivalul Forșului lipovenesc, ce are loc, pe 27 și 29 august  la Jurilovca, județul Tulcea.

“Vedeta” sărbătorii este borșul pescăresc, preparat la ceaun, , după rețetele noastre tradiționale, dar vom avea și alte preparate gustoase cu specific pescăresc.

Voia bună si atmosfera vor fi asigurate de artiști dobrogeni, Delia, Elena Gheorghe și Marcel Pavel .

Informații importante participanții la festival:

– Parcarea automobilelor este gratuită pe raza localității Jurilovca;

– În timpul festivalului urmați indicațiile voluntarilor legate de locurile de parcare;

– Parcați pe partea dreaptă a străzilor cu sens unic;

– Nu este nevoie să parcați lângă portul turistic. Un microbuz vă va prelua din locul unde ați parcat în aproximativ 10 minute.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate