MESAJ RO-ALERT PENTRU ZONA DE NORD A JUDEȚULUI TULCEA PRIVIND POSIBILITATEA CĂDERII UNOR OBIECTE DIN SPAȚIUL AERIAN

MESAJ RO-ALERT PENTRU ZONA DE NORD A JUDEȚULUI TULCEA PRIVIND POSIBILITATEA CĂDERII UNOR OBIECTE DIN SPAȚIUL AERIAN
Populaţia a fost informată despre posibilitatea căderii unor obiecte din spaţiul aerian şi măsuri de protecţie pe care trebuie să le ia.
Autorităţile au emis, în noaptea de joi spre vineri, un mesaj RO-Alert pentru zona de nord a judeţului Tulcea, prin care populaţia a fost informată despre posibilitatea căderii unor obiecte din spaţiul aerian şi măsuri de protecţie pe care trebuie să le ia.
”La ora 1:30, Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă a emis un mesaj RO-Alert pentru zona de nord a judeţului Tulcea prin care a informat populaţia despre posibilitatea căderii unor obiecte din spaţiul aerian şi măsuri de protecţie pe care trebuie să le ia în cazul în care situaţia o impune. Mesajul a fost transmis în urma informării şi colaborării strânse avute cu Ministerul Apărării Naţionale şi cu structurile ce monitorizează spaţiul aerian românesc”, a anunţat, vineri dimineaţă, ISU Tulcea.

Potrivit sursei citate, în dispeceratul ISU Tulcea nu au fost înregistrate apeluri prin care populaţia să solicite sprijin.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














