VIDEO| Taximetrist bătut în Tulcea. Agresorii, căutați de poliție

VIDEO| Taximetrist bătut în Tulcea. Agresorii, căutați de poliție
Șcene șocante s-au petrecut seara trecută în municipiul Tulcea. Doi tineri au bătut un șofer de taxi în centrul orașului. Totul ar fi pornit de la o ceartă în taxi după ce doi clienți ar fi refuzat să achite cursa de la un restaurant din afara orașului până în centru.
Șcene șocante s-au petrecut seara trecută în municipiul Tulcea. Doi tineri au bătut un șofer de taxi în centrul orașului. Totul ar fi pornit de la o ceartă în taxi după ce doi clienți ar fi refuzat să achite cursa de la un restaurant din afara orașului până în centru.
Ajunși la destinație, scandalul a degenerat, șoferul taxiului a fost scos cu forța din mașină și bătut crunt. Cei doi bărbați l-au lăsat inconștient pe șoșea și au părăsit locul faptei. Mai grav este că bătaia a fost observată de mai mulți trecători însă nimeni nu a intervenit și nimeni nu a apelat la numărul de urgență 112. Polițiștii din Tulcea s-au autosesizat de abia după ce imaginile au ajuns pe internet.
”Urmare a imaginilor video apărute în spațiul public, Compartimentul Informare și Relații Publice al Inspectoratului de Poliție Județean Tulcea este abilitat să comunice următoarele: Polițiștii din cadrul Poliției Municipale Tulcea s-au sesizat din oficiu cu privire la producerea unui conflict spontan intre trei persoane în municipiul Tulcea. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au identificat persoanele implicate în incident și desfășoară activități pentru stabilirea tuturor elementelor probatorii în cauză,” a declarat IPJ Tulcea.
Poliţiștii au identificat un cerc de suspecţi care sunt audiați acum în anchetă.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:03 - România rămâne în urmă la infrastructură: doar 131 km de autostradă inaugurați și zeci de mii de kilometri de drumuri degradate
- 20:00 - Donald Trump avertizează Iranul: „Timpul nu este de partea lor”. Pentagonul anunță extinderea blocadei
- 19:08 - Nicușor Dan, despre o posibilă sesizare la Curtea Constituțională a României din partea PSD: „Nu pot confirma, situația nu are precedent”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














