VIDEO Cal salvat de pompierii tulceni
4 ian. 2022, 20:59
Actualizat: 4 ian. 2022, 20:59

VIDEO Cal salvat de pompierii tulceni
Articol scris de Scris de Realitatea de Tulcea
Un cal căzut într-o groapă, cu o adâncime de aproximativ 3 metri a fost salvat de pompieri în localitatea Agighiol.
Un cal căzut într-o groapă, cu o adâncime de aproximativ 3 metri a fost salvat de pompieri în localitatea Agighiol.
La fața locului au intervenit pompierii cu o autospecială de intervenție și membrii Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Valea Nucarilor cu un utilaj (buldoexcavator).
După aproximativ o oră, calul a fost scos din groapă teafăr și nevătămat.
Pentru evitarea producerii unor astfel de cazuri, pompierii tulceni recomandă cetățenilor supravegherea permanentă a animalelor proprii.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











