Pericol în trafic.Şoferi prinşi băuţi la volan

Pericol în trafic.Şoferi prinşi băuţi la volan
Mai mulţi şoferi, depistaţi pe raza judeţului Constanța, conducând după ce au consumat băuturi alcoolice, sunt cercetaţi penal de poliţişti pentru infracţiuni la regimul rutier.
Mai mulţi şoferi, depistaţi pe raza judeţului Constanța, conducând după ce au consumat băuturi alcoolice, sunt cercetaţi penal de poliţişti pentru infracţiuni la regimul rutier.
Polițiști din cadrul Biroului Rutier Mangalia au identificat un bărbat, de 23 de ani, care a condus un autoturism pe strada Portului din Mangalia, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,81 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
În Hârșova a fost depistat un bărbat, de 26 de ani, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice și fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,52 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
Polițiști din cadrul Biroului Rutier Constanța au identificat un bărbat, de 54 de ani, care a condus un autoturism pe strada Dezrobirii din municipiul Constanța, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Polițiștii au întocmit dosare de cercetare penală.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











