Evazioniștii din Tulcea, în atenția polițiștilor
10 mai 2021, 19:19
Actualizat: 10 mai 2021, 19:19

Evazioniștii din Tulcea, în atenția polițiștilor
Articol scris de Scris de Realitatea de Tulcea
Amenzi în valoare de 23.000 de lei
Amenzi în valoare de 23.000 de lei
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, au desfășurat acțiuni pe raza județului Tulcea, în vederea prevenirii, descoperirii și combaterii ilegalităților economice, dar și a prevenirii și combaterii virusului SARS-COV-2.
Polițiștii au efectuat verificări la 12 agenți economici și au aplicat 4 sancțiuni contravenționale în valoare de 23.000 de lei, pentru nerespectarea de către agenții economici a obligativității utilizării aparatelor de marcat electronice cu memorie fiscal și, totodată a fost indisponibilizată suma totală de 1.587 de lei, neînregistrată în aparatul de marcat cu memorie fiscal.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











