VREME DEOSEBIT DE RECE ÎN APROAPE TOATĂ ȚARA, CU PLOI, VÂNT ȘI NINSORI LA MUNTE

VREME DEOSEBIT DE RECE ÎN APROAPE TOATĂ ȚARA, CU PLOI, VÂNT ȘI NINSORI LA MUNTE
Temperaturile vor coborî până la 2 grade Celsius în timpul nopții
În următoarele zile, vremea se va menține deosebit de rece pentru această perioadă în majoritatea regiunilor țării, potrivit prognozei săptămânale emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM). Temperaturile vor coborî până la 2 grade Celsius în timpul nopții, iar cele diurne vor atinge cel mult 23 de grade în sudul Olteniei.
Vor fi ploi frecvente, lapoviță și ninsoare la munte, mai ales la altitudini de peste 1.400 – 1.500 de metri, unde se va depune strat de zăpadă. Vântul va sufla moderat, cu intensificări locale, iar în zonele montane va fi mai puternic.
În București, vremea rămâne rece, cu temperaturi maxime de 15 – 21 de grade și minime de 5 – 9 grade. Sunt așteptate ploi slabe, în special noaptea, și vânt moderat.
Prognozele pe termen mediu arată că răcirea vremii va persista până cel puțin în jurul datei de 18 mai, cu un ușor reviriment termic în regiunile sudice la începutul perioadei.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











