Record de turiști în acest weekend. Sunt așteptați peste 200.000 de oameni pe litoral

Record de turiști în acest weekend. Sunt așteptați peste 200.000 de oameni pe litoral
În toate stațiunile de la malul mării sunt așteptați peste 200.000 de oameni
Se anunță cel mai aglomerat weekend pe litoral. În toate stațiunile de la malul mării sunt așteptați peste 200.000 de oameni. Cei mai mulți vor profita de ziua de luni, care este liberă cu ocazia Sfintei Maria.
Stațiunile de pe litoral au început deja să se umple de turiști. În Costinești, tinerii au început deja distracția cu o petrecere cu spumă.
Hotelurile din stațiunile de la Marea Neagră vor fi ocupate aproape în totalitate. Sunt așteptați peste 200 de mii de turiști pe tot litoralul, un record pentru acest sezon estival. Cei mai mulți profită de ziua de luni, când va avea loc Ziua Marinei la Constanța unde pregătirile au și început.
Formații de Nave Militare vor defila de la Cazino până la Midia și retur pentru a saluta turiștii aflați pe litoral.
„Navele vor staționa la ancora în apropierea Cazinoului, iar oamenii vor putea vedea navele de aproape și ceremonialul de ridicare a marelui pavaz și a pavazului electric”, a precizat Bogdan Iosif, comandant.
Citiți și Weekend plin de evenimente la Constanța
Ziua Marinei Române, 120 de ani de la prima sărbătorire, Programul evenimentelor la Constanța, Mangalia
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











