Actualitate· 1 min citire

NICUȘOR DAN, ÎN CENTRUL ATENȚIEI LA SUMMITUL NATO DE LA HAGA, DUPĂ MAI MULTE MOMENTE STÂNJENITOARE

25 iun. 2025, 18:12
Actualizat: 25 iun. 2025, 18:12
NICUȘOR DAN, ÎN CENTRUL ATENȚIEI LA SUMMITUL NATO DE LA HAGA, DUPĂ MAI MULTE MOMENTE STÂNJENITOARE

NICUȘOR DAN, ÎN CENTRUL ATENȚIEI LA SUMMITUL NATO DE LA HAGA, DUPĂ MAI MULTE MOMENTE STÂNJENITOARE

Articol scris de Realitatea de Tulcea

Președintele României, Nicușor Dan, a avut mai multe ezitări și răspunsuri evazive în cadrul conferinței de presă susținute la Summitul NATO de la Haga, primul la care participă în calitate de șef al statului

Președintele României, Nicușor Dan, a avut mai multe ezitări și răspunsuri evazive în cadrul conferinței de presă susținute la Summitul NATO de la Haga, primul la care participă în calitate de șef al statului. În timpul sesiunii de întrebări și răspunsuri, discursul său a fost presărat cu bâlbâieli și reacții care au stârnit zâmbete sau confuzie în rândul celor prezenți.

Printre momentele semnalate de presă s-a numărat și dificultatea de a răspunde la o întrebare referitoare la strategia de achiziții militare a României. În acel moment, președintele l-a invitat pe scenă pe ministrul Apărării, Ionuț Moșteanu, pentru a prelua răspunsul.

Gesturile și prestația sa din timpul summitului, inclusiv o scurtă strângere de mână cu fostul președinte american Donald Trump, au atras atenția și au generat reacții variate în spațiul public și pe rețelele sociale.


Sursa: Newsinn

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate