Minori de 10 și 13 ani, prinși la furat de către polițiștii din Isaccea

masina-politie-noaptea
Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Isaccea au identificat trei minori, cu vârste cuprinse între 10 și 13 ani, din orașul Isaccea, care ar fi sustras, dintr-un centru comercial din oraș, în noaptea de duminică spre luni, o drujbă. În urma cercetărilor, autorii au fost identificați de către polițiștii isăcceni și prejudiciul, în valoare de 300 lei, a fost recuperat și predat reprezentantului societății comerciale. Polițiștii tulceni au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.De la începutul anului și până în prezent, polișiștii și jandarmii au constatat mai multe infracțiuni comise de minori, atât în municipiu cât și în alte localități din județ.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














