Actualitate· 1 min citire

Împușcat mortal la vânătoare: un bărbat s-a stins în județul Timiș

2 ian. 2023, 13:39
Actualizat: 2 ian. 2023, 13:39

La fața locului au fost găsite două arme de vânătoare și mai multe cartușe, acestea fiind confiscate

Ppolițiștii Secției 6 Rurale Găvojdia au fost sesizați prin apel 112, cu privire la faptul că, în apropierea localității Crivina, din județul Timiș, un bărbat ar fi fost împușcat cu o armă de vânătoare.

Polițiștii s-au deplasat de urgență la fața locului, constatând faptul că un bărbat, în vârstă de 56 de ani, în timp ce se afla la o partidă de vânătoare neautorizată, în apropierea localității Crivina, ar fi împușcat accidental un alt bărbat, în vârstă de 50 de ani, care participa la vânătoare, rezultând din nefericire decesul acestuia.

La fața locului au fost găsite două arme de vânătoare și mai multe cartușe, acestea fiind confiscate și ridicate în vederea continuării cercetărilor.

De asemenea, în urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că cei doi bărbați nu dețineau permise de port armă.

Foto: arhivă


Sursa: Realitatea de Timis

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate