Advertising
Gigi Becali, lovitură de la tribunal, în Săptămâna Mare
2 mai 2024, 10:30

Gigi Becali, lovitură de la tribunal, în Săptămâna Mare
Decizia care îl scoate din joc
Clipe de cumpănă pentru Gigi Becali! Chiar în Săptămâna Mare, judecătorii i-au dat o lovitură crâncenă! Afaceristul nu poate înființa partidul „Noua Gardă Creștin Democrată” pentru că lipsesc documente esențiale de la dosar.
Gigi Becali vrea să pună partidul pe picioare alături de fostul fotbalist Ionuț Luțu, omul său de încredere.
Cu toate acestea, fiindcă nu s-a prezentat la procesul deschis pentru înființarea formațiunii politice și pentru că nu a pus la dispoziția judecătorilor documentele cerute, afaceristul nu poate să meargă mai departe.
Până acum, magistrații trebuiau să primească statutul partidului, dovezi cu privire la patrimoniul acestuia și să li se transmită unde va fi sediul partidului
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:59 - Tragedie pe trecerea de pietoni în Eforie Nord! Mamă și copil de 6 ani, spulberați de o mașină condusă de un șofer de 79 de ani
- 20:31 - Nicușor Dan ia în calcul un premier tehnocrat! PSD și UDMR negociază intens viitorul Guvern
- 20:25 - Verdictul lui Mircea Toma la CNA: Între libertatea de exprimare și amenzile de zeci de mii de lei. Este „discursul populist” noul pretext pentru cenzură?
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














