Advertising
Criză majoră în energie: 1.500 de salariați de la CEO rămân fără un loc de muncă începând de astăzi

Proteste mineri
Scris deRealitatea de Tulcea
Publicat1 apr. 2026, 07:57
Sursărealitatea.net
Peste 1.500 de angajați de la Complexul Energetic Oltenia rămân de astăzi fără loc de muncă! După zeci de proteste, premierul Bolojan le-a transmis că nu are nicio soluție, iar țara noastră nu poate renegocia nimic din ce a convenit deja cu oficialii de la Comisia Europeană. Minerii au cerut inclusiv o întâlnire cu președintele Nicușor Dan, dar de la Administrația Prezidențială nu a venit niciun răspuns.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:01Trump și Macron, discuții cruciale la G7. Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 15:07Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News

























