ANM: PROGNOZA METEO PÂNĂ PE 17 FEBRUARIE

ANM: PROGNOZA METEO PÂNĂ PE 17 FEBRUARIE
Cum va fi vremea până pe 17 februarie
Vremea se încălzeșe ușor, dar sigur. Temperaturile ating valori neobișnuite, cu plus, pentru data din an, iar precipitațiile vor fi tot mai reduse. ANM a publicat noua prognoză pe o lună. Iată cum va fi vremea până pe 17 februarie.
Prognoza meteo săptămâna 20.01.2025 – 27.01.2025
Valorile termice vor fi mai ridicate decât cele specifice pentru această săptămână pe întreg teritoriul României, dar cu o abatere termică pozitivă mai accentuată în zonele montane.
Regimul pluviometric va fi deficitar la nivelul întregii țări, dar mai ales în zona Carpaților Occidentali, în nordul Carpaților Orientali și în jumătatea vestică a Carpaților Meridionali.
Prognoza meteo săptămâna 27.01.2025 – 03.02.2025
Temperaturile medii vor fi mai ridicate decât cele normale pentru acest interval, în toate regiunile.
Cantitățile de precipitații vor fi deficitare la nivelul întregii țări, dar mai ales în zonele montane.
Prognoza meteo săptămâna 03.02.2025 – 10.02.2025
Temperatura medie a aerului va avea valori mai ridicate decât cele normale pentru această perioadă în toate regiunile.
Regimul pluviometric va avea o tendință ușor deficitară la nivelul întregii țări.
Prognoza meteo săptămâna 10.02.2025 – 17.02.2025
Mediile valorilor termice se vor situa peste cele specifice pentru această săptămână, pe întreg teritoriul României.
Cantitățile de precipitații estimate pentru acest interval vor fi ușor deficitare în regiunile sudice și local în cele vestice și centrale, iar în rest vor fi apropiate de cele normale.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News










