Sportivi ai clubului Logic Delta au participat la două competiții de șah care s-au desfășurat în orașele Galați și Brăila.
La turneul de șah blitz din cadrul Festivalului de șah Pro Logos Galati aflat la editia a V-a , unde au participat jucători din: Bulgaria, Franța,România, Republica Moldova și Ucraina, sportivul nostru, Tănase Andrei a ocupat Locul I și a obținut medalia de aur la categoria de vârstă U 12 ani cu (5V, 1=, 3Î), iar Crăiță Miruna a obținut Locul III și medalia de bronz la proba de șah clasic – categoria de vârstă fete 8 ani.
Și la Brăila, jucătorii clubului nostru au avut o prestație foarte bună. Astfel că, la competiția de șah rapid ,,Trofeul Micul Șahist Brăila”, unde au participat sportivi ce au reprezentat cluburile din : Brăila, Galați, București și Tulcea, jucătorul clubului nostru, Purda Nicoară Dragoș a câștigat turneul dedicat copiilor sub 8 ani, cu 6 victorii și doar o înfrângere, iar Maria Mohonea a obținut Locul II la categoria fete 10 ani.