Advertising
MINISTRUL MEDIULUI: ROMÂNIA NU ESTE ÎN PERICOL DUPĂ INCIDENTUL DE LA CERNOBÎL: NIVELUL RADIOACTIVITĂȚII ESTE ÎN LIMITE NORMALE

MINISTRUL MEDIULUI: ROMÂNIA NU ESTE ÎN PERICOL DUPĂ INCIDENTUL DE LA CERNOBÎL: NIVELUL RADIOACTIVITĂȚII ESTE ÎN LIMITE NORMALE
Scris de Realitatea de Tulcea Publicat: 14 feb. 2025, 19:29
Ministrul Mediului, Mircea Fechet, a declarat vineri că România nu este expusă vreunui risc în urma incidentului de la Cernobîl, unde o dronă rusească a lovit învelișul de beton care protejează rămășițele Reactorului 4 al fostei centrale nucleare din Ucraina.
Citește și
- 09:22Zi decisivă pentru Guvernul Veștea: UDMR își stabilește poziția față de viitorul Executiv
- 08:56Marea Britanie anunţă un acord energetic cu Ucraina, pentru furnizarea de uraniu îmbogăţit
- 08:51Hamas salută acordul dintre SUA și Iran și cere oprirea războiului din Gaza
- 08:38Ioana Dogioiu, atac grav la susținătorii lui Veștea: "Nu mor caii când vor câinii"
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News
























