O nouă ediţie a Cupei Municipiului la fotbal în sală, competiţie organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Tulcea în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport şi Consiliul Judeţean Tulcea, a debutat la sfârşitul acestei săptămâni cu un meci în care favorita la câştigarea trofeului a învins categoric o echipă de tradiţie a competiţiei. Este vorba despre meciul dintre Deltarom Tulcea, una dintre cele mai titrate nume ale competiţiei de fotbal în sală şi Paradise Resort, o echipă apărută abia în acest an în competiţie dar care se anunţă favorită la câştigarea trofeului. Sub conducerea delegatului Theo Puflene, Paradise Resort a făcut instrucţie cu cei de la Deltarom în faţa cărora s-a impus cu 13-1, la pauză 6-1.

În al doilea meci al zilei, o altă favorită la câştigarea trofeului, Ceres Min, condusă din teren de Ionuţ Filip, dar de la care au lipsit mai mulţi titulari a avut meci contra debutanţilor de la Alum Vimetco, o echipă formată din salariaţii uzinei. Scorul pauzei a fost „în grafic”, respectiv 2-0 pentru Ceres Min, însă partea a doua a jocului a fost electrizantă. Coordonată de pe margine de către delegaţii Dorin Ţiu şi Nicolae Anghelovici, Alum Vimetco se poate spune că a dat lovitura şi a egalat mai întâi la 2-2 şi apoi la 3-3, scor cu care s-a încheiat şi meciul. În fine, Convenabil – Naţional s-a jucat doar o repriză încheiată fără goluri pentru că terenul de la Sala Polivalentă a devenit impracticabil fiind acoperit de apă în mai multe zone. Oficialii au decis continuarea meciului într-o altă zi.

Articolul precedentSăptămâna viitoare se dă ordinul de începere a lucrărilor la Podul peste Dunăre!
Articolul următorSahişti din trei judeţe la Cupa sărbătorilor de iarnă Coral!